neşeli hayat izle

neşeli hayat izle filmi konusu ise Rıza Şenyurt, kimseye karışmayan, normal bir türk insanıdır. Kimsenin işiyle uğraşmaz, herkesin iyiliğini düşünür, kendi hayatında yuvarlanıp hayatına sesiz , sakin olarak devam eden sıradan bir insandır. Ama kendisinin “sıradan” olmayan bir özelliği mevcut. Rıza, büyük bir alışveriş merkezinde ‘part time’ Noel Baba olarak çalışmaktadır. Ama rolünü üstlendiği adamı tanımamakta. Müslüman bir ülkenin arka sokaklarında yaşayan bu adam, hayata sarılmaya gayret gösterirken, hem komik hem de hüzünlü bir yolculuğa çıkacak ve izleyenleri güldürecektir.

neşeli hayat izle filmi 27 kasım 2009 tarihinde vizyona girmiştir. filmin yönetmen koltuğunda ise yılmaz erdoğan vardır. filmin senaristi ve yönetmeni aynı kişilerdir.

Neşeli hayat filmini izleyenlerin yapmış olduğu eleştri : Temenni, çok riskli bir duygu reelinde. Düşünsenize, memleketin yetiştirdiği en zeki kalemlerinden birinin yazdığı senaryo, geçmişinde gayet orjinal filmler sürüklemişliği olan bir rejisör, “espri” ve “üzüntü”nam kardeş olduğunu çok iyi bilen bir oyuncu. Hepsi aynı filmde buluşmuş işte, aynı vücutta buluştukları gibi: Yılmaz Erdoğan. Temenniye girmemek muhtemel mi? Hele, “Müslüman semtinde Noel Baba”yı satmasına ne demeli? Nasıl da yiğitçe değilmi.